• INFOLINIA 32 771 3780
  • biuro@akscentrumpodrozy.pl
  • Poniedziałek - Sobota 9 - 21

Najpiękniejsze plaże

1. Es Trenc – Majorka (Hiszpania)

Położona w południowej części Majorki plaża Es Trenc jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Znajduje się w pobliżu miejscowości Colonia de Sant Jordi, charakteryzuje się piaskiem kwarcowym i krystalicznie czystą wodą. Łagodne zejście do morza czyni z niej idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Obszar zwany Ses Covetes to strefa z plażą dla nudystów, umiejscowiona pomiędzy pozostałościami po bunkrach używanych w czasie hiszpańskiej wojny domowej.

 

 

2. Koversada na Istrii – Chorwacja

Najdłuższa plaża nudystów Europy, na którą specjalnie nawieziono biały piasek. Camping Koversada niedaleko Vrsar jest jednym z najpiękniejszych obiektów naturystycznych w całej Europie. Blisko milion metrów kwadratowych obiektu oraz 15 tysięcy metrów plaży przeznaczone dla amatorów nagiego sposobu spędzania wakacji.

 

koversada 1

 

3. Banana Beach (Skiatos) – Grecja

Tu możemy do woli się rozbierać na trzech plażach na Skiathos znanych pod wspólną nazwą Banana Beach. Położone są w trzech zatoczkach. W skład Banana Beach wchodzą: Big Banana, Nameless Banana oraz Little Banana.

 

bananaa

 

7. Es Cavallet – Ibiza

Playa Es Cavallet to oficjalna, długa na 1,1 km, główna plaża nudystów na Ibizie. Dzika i naturalna, osłonięta wydmami, odrobiną zieleni i wzgórzami. Przy wschodnim wietrze pojawiają się olbrzymie fale. Cały dzień na plaży spędza się przy muzyce i kolorowych drinkach.

 

es-cava

 

4. Paradise Beach (Mykonos) – Grecja

Grecką wyspą, która słynie z imprez w niekompletnym stroju jest Mykonos, gdzie na Paradise Beach zabawa trwa niemal całą dobę.

 

paradise

 

5. Playa de Maspalomas – Gran Canaria (Hiszpania)

Plaża Maspalomas jest jedną z najbardziej znanych na Gran Canarii. Łączy się ona z wydmami, na których, w pięknym otoczeniu, można korzystać ze słońca bez jakichkolwiek ubrań.

 

maspalomas

 

6. Jaz – Czarnogóra

Znajduje się ona, około 3 km w kierunku zachodnim od centrum miasta Budva. Całkowita jej długość wynosi około 1.2 km co czyni ją jedną z najdłuższych plaż Czarnogóry. Około 300 metrowy odcinek plaży przeznaczony jest dla nudystów.

 

jaz

 

8. Valalta – Chorwacja

Valalta w pobliżu Rovinj, uznawana za najpiękniejszą plażę nudystów na świecie. Ma ona niemal 4 km długości i odwiedzają ją naturyści z całej Europy.

 

valalta

 

9. Chałupy – Polska

Plaża dla lubiących opalać się nago znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Chałupami a Kuźnicą Helską po północnej stronie mierzei Helskiej od strony Bałtyku. Ze względu na umiejscowienie pomiędzy dwiema miejscowościami oraz brakiem zabudowań znajdujących się w pobliżu, na plaży nie spotkamy wielu tekstylnych podglądaczy. Jest tu wszystko czego potrzeba nudystom – spokój, cisza, szeroka plaża, miękki, drobny piasek i piękny sosnowy lasek ciągnący się na całej je długości, stanowiący dodatkową barierę przed ciekawskimi.

 

chalupy

 

10. Plage des Grottes – Francja

Przepiękna zatoczkowa plaża znajdująca się na Wyspie Ile de Levante. Ciekawostką jest fakt, że pierwsza wioska naturystów powstała tu już w latach 30. XX wieku.

 

grottes