• INFOLINIA 32 771 3780
  • biuro@akscentrumpodrozy.pl
  • Pn.-Sob. 9-21 Ndz. 10-20
2 wrz

Katarzyna Żelezik, Majorka 2015

Majorka zazwyczaj kojarzy się nam z miejscem rozrywkowym, wybieranym chętnie  przez młodzież. Jednak wyspa oferuje miejsca bardziej kameralne o czym mogłam się przekonać podczas majowej podróży. Wschodnie wybrzeże dostarcza nam wielu niezapomnianych wrażeń, malownicze  zatoczki, turkusowe morze, plaża… Perełką wybrzeża jest zatoka Alkudyjska – ta piękna plaża, sprawia iż czujemy się jak na Karaibach! Te wyspę warto zwiedzić!

Na północy odkryjemy Półwysep Formentor, jest najdalej wysuniętym punktem Majorki i z którego roztaczają się niezapomniane widoki. Następnie zwiedzimy zatopioną w górach słynną Valdemossa. Miejscowość znana  przede wszystkim z pobytu Fryderyka Chopina. Walory zdrowotne tej górskiej miejscowości odkrył już w XIV wieku król Sancha I, dzięki któremu powstała. Swój średniowieczny klimat miasteczko zachowało  do dziś. Zabytkową kolejką możemy dotrzeć do uroczego miasteczka Soller położonego w  górach, podczas podróży zachwycamy się przepięknymi  widokami. Następnie starodawnym tramwajem dojeżdżamy do Port de Sóller – popularne, urocze miasteczko portowe Majorki gdzie spędzimy niezapomniane chwile spacerując wzdłuż wybrzeża.

A dla miłośników nocnego życia z mnóstwem klubów i knajpek znajdziemy atrakcyjne południe, z miejscowościami: Playa De Palma, Magaluf, Al Arenal.
Majorka jednym słowem: piękna i atrakcyjna wyspa, zawsze pełna słońca.